O zabiegu:

IPL  stanowi doskonałe rozwiązanie takich problemów jak plamy słoneczne, odbarwienia, plamy starcze, trądzik, blizny czy rozszerzone naczynka. Najczęściej zabieg stosowany jest na twarz, dekolt i wierzch dłoni, ponieważ są to miejsca najbardziej wystawione na działanie promieni słonecznych i warunków środowiskowych.

IPL to kliniczne udowodniona metoda usuwania uszkodzeń spowodowanych słońcem, która łagodzi objawy naczyniowe i odbarwienia.

Zalecamy serię 4-6 zabiegów. Podczas zabiegu stosowane są okulary ochronne, na skórę nakładany jest żel, a miejsce zabiegu jest poddawane naświetlaniu. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, które ustąpi w ciągu 2-3 godzin. Uzyskujemy doskonałe efekty zabiegu, dlatego zalecamy rezerwację bezpłatnej konsultacji, na której odpowiemy na wszystkie pytania i opracujemy zrozumiały i odpowiedni plan zabiegowy.

 

Skóra uszkodzona przez słońce

Chociaż problem starzejącej się skóry nie jest aż tak poważny jak problemy naczyniowe czy pigmentacyjne, to z reguły nikt nie lubi procesu starzenia. Wystawienie na działanie promieni słonecznych przyśpiesza proces starzenia skóry i może zaburzać prawidłowy dopływ krwi do skóry (prowadząc do schorzeń naczyniowych takich jak teleangiektazja lub rumień). Zbytnie wystawianie na słońce także prowadzi do powstania nieregularnych odbarwień, które powszechnie nazywane są piegami (plamy wątrobowe), do plam posłonecznych (plamy soczewicowate słoneczne) oraz nieregularnej wielkości porów.

 

Jaka jest zasada działania zabiegu odmładzającego IPL?

Podczas zabiegu wyzwolony zostaje kontrolowany impuls świetlny, który kierowany jest do głębokiej warstwy skóry. Następnie dwa naturalnie występujące w organizmie człowieka substancje chemiczne- melanina w miejscach zawierających pigment oraz hemoglobina znajdującą się w czerwonych krwinkach pochłaniają impuls. Obydwa te pigmenty zmieniają energię świetlną w ciepło. Ciepło niszczy część komórek, w których przechowywana jest melanina i uszkadza ściany naczyń doprowadzających krew do miejsc widocznych uszkodzeń naczyniowych. Technika ta nazywa się selektywną fototermolizą. Widoczna wiązka światła jest precyzyjnie kontrolowana, aby wyprodukować prawidłowej długości impuls i odpowiedniej ilości energię do zniszczenia wyselekcjonowanych problemów bez uszkadzania otaczającej tkanki. Odmładzanie skóry jest szybkim i prostym zabiegiem, który nie zakłóca zwykłego trybu dnia.

 

Zdjęcia przed i po:

ipl_image-300x112

treatmentphotorejuvenation-334x160