O zabiegu:

 IPL jest zabiegiem o klinicznie potwierdzonym działaniu w depilacji owłosienia na twarzy i ciele. Zabieg jest łagodny, szybki, skuteczny i długotrwały. Podczas konsultacji ustalane jest leczenie precyzyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry i koloru włosów klienta. Depilację IPL można stosować na wszystkie obszary ciała u mężczyzn i u kobiet. Obejmuje to pachy, obszar bikini, ręce i nogi. 

 

Na czym polega ograniczenie owłosienia?

Aby uzyskać długotrwałą lub trwałą redukcję owłosienia, należy zniszczyć mieszki włosowe, z których wyrastają pojedyncze włosy. Dokładnie kontrolowane impulsy światła wnikają do skóry, przechodzą przez jej górną warstwę i wchłaniane są przez melaninę, która jest substancją chemiczną naturalnie występującą w organizmie (we włosie wyrastającym z mieszka). Melanina zamienia energię świetlną w cieplną. Ta energia cieplna przenoszona jest na mieszek, który ulega zniszczeniu i traci swoją zdolność produkcji nowych włosów. Zabieg jest skuteczny wyłącznie w przypadku włosów w fazie wzrostu, w której włos nadal pozostaje w mieszku włosowym. Większość włosów znajduje się w fazie spoczynkowej, co wyjaśnia dlaczego wymagany jest więcej niż jeden zabieg. Technika ta nazywa się selektywną fototermolizą. 

 

Dla kogo przeznaczona jest depilacja IPL?

W tej metodzie ważne jest, aby włos poddany działaniu był ciemny, a kolor skóry jasny. Metoda ta, nie jest polecana dla osób z ciemną karnacją. Zbieg można wykonywać zarówno u kobiet jak i mężczyzn, w każdym miejscu na ciele.

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem (ok 2 tygodnie) nie należy woskować włosów, zażywać kąpieli słonecznych, wykonywać zabiegów powodujących podrażnienie skóry w obszarze zabiegu. Zaleca się zgolenie włosów przed zabiegiem.